Nieuwe straatnaam en kunstwerk onthuld in De Nieuwe Tuin

In de nieuwe woonwijk De Nieuwe Tuin in Heenweg zijn op woensdag 10 december twee bijzondere onderdelen onthuld: het nieuwe straatnaambord ‘Leonard Roggeveenstraat’ en het verplaatste kunstwerk ‘Fabel’ van kunstenares Jeanne van Tol.

Nieuwe woningen en groen

De onthullingen sluiten aan op de recente oplevering van 76 woningen. De wijk heeft een mix van sociale huurwoningen, gezinswoningen en vrijstaande huizen. Ook is er veel groen en zijn er speelplekken.

Woningen helpen het dorp vooruit

Wethouder Ferwerda benadrukte het belang van nieuwe woningen in een klein dorp als Heenweg: “Iedere woning maakt hier echt een verschil.” Bij de bijeenkomst waren ook de klein- en achterkleinkinderen van schrijver Leonard Roggeveen. Roggeveen-kenner Jan Buskes vertelde kort over het leven en werk van de bekende kinderboekenschrijver, wiens naam nu voortleeft in de straat.

Kunstwerk Fabel op een nieuwe plek

Aansluitend onthulden wethouder Van Staalduinen en kunstenares Jeanne van Tol het kunstwerk Fabel. Het kunstwerk staat nu op een nieuwe plek in het parkje van De Nieuwe Tuin.