Voorlopige einduitslag & Tussentijdse opkomstpercentages verkiezingen in Westland

Voorlopige einduitslag

De gemeente Westland heeft de gemeenteraadsverkiezing afgesloten met een opkomstpercentage van 58,0%. De meeste stemmen gingen naar het CDA.

Voorlopige uitslag (sneltellingen)

Lijst    PartijAantal stemmen 2018Aantal zetels 2018Aantal stemmen 2014Aantal zetels 2014
1CDA Westland11.3471010.5559
2Westland Verstandig9.86889.0307
3LPF Westland8.41377.4966
4Gemeentebelang Westland7.70366.9086
5VVD Westland4.20934.6954
6Christen Unie-SGP Westland2.49622.4802
7D66 Westland2.01612.4132
8GroenLinks Westland2.0531**
9PvdA Westland1.1541**

* In 2014 deden GroenLinks en PvdA mee als Progressief Westland (3.456 stemmen en 3 zetels).

Totaal aantal geldige stemmen: 49.378
Blanco stemmen: 119
Ongeldige stemmen: 130

De gemeente Westland heeft ruim 107.000 inwoners, waarvan er 85.293 kiesgerechtigd zijn. Er zijn 39 raadszetels te verdelen. Bij de gemeenteraadsverkiezingen in 2014 was het opkomstpercentage 58,6.

Bekijk ook de totaaluitslag op partij per stembureau (pdf, 221Kb).

Vervolg

De voorlopige uitslag per kandidaat wordt op 22 maart rond het middaguur gepubliceerd op www.gemeentewestland.nl. Ook liggen vanaf dat moment de processen verbaal ter inzage in het gemeentehuis aan de Verdilaan.

De uitslagen (inclusief de voorkeursstemmen per kandidaat) zijn pas definitief als het centraal stembureau deze officieel heeft vastgesteld. Dat gebeurt tijdens een openbare zitting op vrijdag 23 maart. Na de zitting worden de definitieve uitslagen gepubliceerd op www.gemeentewestland.nl.

Voorlopige uitslag referendum Wiv in Westland

Het referendum over de nieuwe Wet op de inlichtingen- en veiligheidsdiensten (Wiv) is in de gemeente Westland afgesloten met een opkomstpercentage van 57,8 %.

De voorlopige uitslag is als volgt:

aantal stemmen voor:26.260
aantal stemmen tegen:18.096
aantal stemmen blanco:  1.786
aantal stemmen ongeldig:     124

In totaal mochten er in Westland 80.005 Inwoners een stem uitbrengen bij het referendum.

Tussentijdse opkomstpercentages verkiezingen in Westland

Hieronder vindt u de tussentijdse opkomstpercentages van de gemeenteraadsverkiezing 2018 en referendum in Westland.

  • 19.00 uur

    Rond 19.00 uur vandaag had 47,1 % van de kiesgerechtigde inwoners van de gemeente Westland zijn/haar stem uitgebracht bij de gemeenteraadsverkiezingen. Bij de vorige gemeenteraadsverkiezingen, in 2014, bedroeg het opkomstpercentage om 19.00 uur 49,2.

    Het opkomstpercentage voor het referendum Wiv bedroeg rond 19.00 uur 47,1.

  • 16.00 uur

    Rond 16.00 uur vandaag had 29,8 % van de kiesgerechtigde inwoners van de gemeente Westland zijn/haar stem uitgebracht bij de gemeenteraadsverkiezingen. Bij de vorige gemeenteraadsverkiezingen, in 2014, bedroeg het opkomstpercentage om 16.00 uur 31,1.

    Het opkomstpercentage voor het referendum Wiv bedroeg rond 16.00 uur 29,3.

  • 12.00 uur

    Rond 12.00 uur vandaag had 15,8 % van de kiesgerechtigde inwoners van de gemeente Westland zijn/haar stem uitgebracht bij de gemeenteraadsverkiezingen. Bij de vorige gemeenteraadsverkiezingen, in 2014, bedroeg het opkomstpercentage om 12.00 uur 16,8.

    Het opkomstpercentage voor het referendum Wiv bedroeg rond 12.00 uur 15,6.