Romeinen in het Westland: Nieuw lespakket brengt geschiedenis tot leven

Op de toekomstige locatie van Flora Campus Westland, de innovatieve ontmoetingsplek in het hart van het Westland, zijn bijzondere archeologische vondsten gedaan. Deze vondsten bieden een uniek inkijkje in het verleden van onze regio: van het dagelijks leven van de Romeinen tot hun invloed op de omgeving van toen én nu.

Educatief lespakket voor basisscholen

Om deze rijke geschiedenis toegankelijk te maken voor kinderen, is het lespakket ‘Romeinen in het Westland’ ontwikkeld. Speciaal voor groepen 5 t/m 8 laat het pakket leerlingen ontdekken:

  • Hoe het Romeinse Rijk ontstond en hoe mensen toen leefden;
  • Welke Romeinse sporen in het Westland zijn gevonden, waaronder in Naaldwijk;
  • Wat archeologen doen om het verleden zichtbaar te maken;
  • Hoe het verleden inspiratie biedt voor de toekomst van Flora Campus Westland.

Leren en beleven

Het lespakket bestaat uit een digibord-presentatie, uitleg voor leerkrachten en een quiz. De les duurt ongeveer 60 minuten en vormt een mooie voorbereiding op een mogelijk bezoek aan de locatie van Flora Campus Westland. Begin 2026 starten de opgravingen en er wordt onderzocht of klassen dan langs kunnen komen om het archeologisch werk van dichtbij te ervaren.

Meedoen?

Laat leerlingen ontdekken hoe het Romeinse verleden van het Westland nog altijd springlevend is — en hoe het de toekomst mee vormgeeft.

Als u een lespakket wilt aanvragen of wilt deelnemen aan een bezoek, kijk dan op de website van WNTweb(Verwijst naar een externe website).

Heeft u vragen?